Interpelacja Posłanki Ewy Lieder ws. zablokowania wypowiedzi harcmistrza Artura Lemańskiego

Interpelacja Posłanki Ewy Lieder ws. zablokowania wypowiedzi harcmistrza Artura Lemańskiego

Dziś nad ranem byłam świadkiem zablokowania wypowiedzi harcmistrza Artura Lemańskiego na uroczystościach rocznicy II Wojny Światowej, czyli zawstydzającego nadużycia władzy dlatego wysłałam interpelację do Premier Szydło i Ministra MON.

~~Ewa Lieder

Jesteśmy oburzeni traktowaniem harcerzy oraz Związku Harcerstwa Polskiego, który jako organizacja odegrał w historii Polski szczególną rolę, wychowując wiele pokoleń Polaków w duchu niezłomnego patriotyzmu. Wszyscy wiemy jak wielkie zasługi dla ojczyzny położyli polscy harcerze, którzy wspierali walkę oraz niepodległościowe dążenia Polaków jako „Szare Szeregi” działając w konspiracji podczas II wojny światowej. Od 1999 rokuharcerze biorą czynny udział w organizacji uroczystych obchodów na Westerplatte. Dzisiejszy incydent pokazał, że rząd nie liczy się z tak bardzo szanowaną przez Polaków organizacją patriotyczną.

Nawiązując do dzisiejszego incydentu podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte, w trakcie którego przedstawiciele MON i wojska nie dopuścili do odczytu Apelu Pamięci przez przedstawiciela Związku Harcerstwa Polskiego, harcmistrza Artura Lemańskiego, zwracam się z następującymi pytaniami:

  1.  Kto i dlaczego zadecydował o uniemożliwieniu harcmistrzowi Arturowi Lemańskiemu odczytanie Apelu Pamięci, mimo wcześniejszych ustaleń dotyczących przebiegu obchodów na Westerplatte pomiędzy przedstawicielami MON a Urzędem Miasta Gdańska?
  2.  Dlaczego Apel Pamięci odczytał oficer Marynarki Wojennej, mimo iż w trakcie uroczystości zapowiedziano (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami), że Apel Pamięci zostanie odczytany przez harcmistrza Artura Lemańskiego?
  3.  Z jakiego powodu przedstawiciele MON i wojska zablokowali wejście na mównicę harcmistrzowi Arturowi Lemańskiemu, który miał odczytać Apel Pamięci?

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?