Apel ws. Open’er Festival 2017

23.02.2017 przedstawiciele Gdyńskich Kół .Nowoczesnej, Kukiz 15 oraz Kongresu Nowej Prawicy, złożyli Apel do Prezydenta Miasta Gdyni oraz Rady Miasta Gdynia w sprawie dofinansowania dla mieszkańców Gdyni biletów, lub karnetów na Open’er Festival 2017.

Poniżej publikujemy treść apelu:

Gdynia 22.02.2017
Apel do Prezydenta Miasta Gdyni oraz Rady Miasta Gdynia
w sprawie dofinansowania dla mieszkańców Gdyni biletów, lub karnetów na
 Open’er Festival 2017

Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Radni Miasta Gdyni,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważenie dofinansowania mieszkańcom Gdyni biletów, lub karnetów na odbywający się w dniach 28.06- 01.07.2017 roku na lotnisku Gdynia Kosakowo Open’er Festival 2017.

Byłby to znaczący gest ze strony Rady Miasta oraz Pana Prezydenta pokazujący, że nasze miasto ceni swoich mieszkańców, z których pieniędzy w dużej mierze co roku ten festiwal jest dofinansowywany. Międzynarodowy sukces Festiwalu jest też niewątpliwie sukcesem nas Gdynian. Dzięki pieniądzom płynącym z naszych podatków, Open’er od wielu lat stanowi wspaniałą wizytówkę Gdyni.

Chcielibyśmy by władze Gdyni wzięły przykład z sąsiedniego Sopotu, którego wizytówką jest Molo im. Jana Pawła II. Przez lata turyści przyjeżdżają do Sopotu, by podziwiać najdłuższe molo na Morzu Bałtyckim. Jest to możliwe też dzięki corocznym remontom pokrywanym z pieniędzy płynących z podatków lokalnych. Mamy nadzieję, że przykład Sopotu, który udostępnił za darmo swoim mieszkańcom jedną z największych swoich atrakcji, będzie dla Państwa inspiracją do podobnych działań.

Noblista Milton Friedman stwierdził kiedyś, że ,,Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady”. Margaret Thacher kiedyś tą myśl rozwinęła i stwierdziła, że „Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś „da”, to znaczy, że zabierze Tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.”

Tak samo jest z pieniędzmi pochodzącymi z budżetu miasta. Uważamy, że przychylenie się do naszej propozycji, pokaże nam mieszkańcom, że miasto rozumie tą zależność. Nie ukrywamy, że kierując ten apel do Państwa, chcielibyśmy wywołać dyskusję na ten bardzo istotny aspekt przy planowaniu lokalnych działań promocyjnych.

Dodatkowo promocja festiwalu wśród mieszkańców Gdyni osiągnięta w ten sposób istotnie przyczyni się do zwiększenia społecznej akceptacji dla tego typu wydatków.
Pragniemy poinformować, że chcielibyśmy przedyskutować z Państwem sposób i wysokość ewentualnego dofinansowania. Zapraszamy do dialogu. W przypadku braku reakcji z Państwa strony, postaramy się zgłosić naszą propozycję jako projekt obywatelski.

Bartłomiej Austen- Koło Gdynia – Nowoczesna Ryszarda Petru
Paweł Filar- Koło Gdynia-Śródmieście – Nowoczesna Ryszarda Petru
Marcin Górny, Anna Błaszczyk – Kukiz 15

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?